У місті Ясси, Румунія, відбулася 15-та Європейська виставка креативності та інновацій (EUROINVENT), у якій взяли участь 750 науковців та винахідників з різних країн світу. Серед учасників були й наші МАНівці. Юні дослідники вибороли 13 золотих, 2 срібні медалі та 13 спеціальних нагород від міжнародних організацій. 

Серед переможців і переможниць…

🥇🏆Мар’яна Іреник, яка синтезувала сполуки на основі імідазотіазинів та дослідила їхню антиексудативну активність; Мар’яна виборола золоту медаль та спеціальні нагороди.

🥇🏆Ілія Рябко, який запропонував спосіб подолати негативний вплив кліматичних факторів на людину в замкнутому просторі, зокрема створив експериментальний зразок системи моніторингу стану середовища салону автомобіля; хлопець повернувся додому із золотою медаллю та спеціальною нагородою.

🥇🏆Валерія Рябоконь, яка досліджувала оптимальні умови вирощування мікрогріну в домашніх умовах та його значення для здоровʼя людини й виборола золоту медаль та спеціальні нагороди.

🥇🏆Богдан Главацький, який запропонував проєкт смартсвітлофора, що не тільки дає команди для регулювання руху, а й фіксує порушення правил і попереджає про це всіх інших учасників руху; хлопець здобув золоту медаль та спеціальні нагороди.

🥇🏆Анастасія Веретільник, яка працювала над проєктом «Моделі машинного навчання для прогнозування надпровідних властивостей матеріалів» і створила графічний інтерфейс програми, що використовує різні моделі машинного навчання та може допомогти вченим у пошуку цих матеріалів; Анастасія привезла додому золото та спеціальну нагороду.

🥇🏆Марія Годованець, яка виборола золоту медаль та спеціальні нагороди; дівчина досліджувала вплив одноразового посуду та пакування на людину й довкілля, а також запропонувала нову технологію виготовлення екологічного матеріалу. 

🥇Анна Бутенко, яка здобула золоту медаль; дівчина запропонувала три оригінальні пристрої для охолодження нижньої частини батарей сонячних панелей.

🥇Владислав Євлан, який досліджував важливість підтримання норм мікроклімату в навчальних приміщеннях і запропонував систему контролю й поліпшення мікроклімату, що допоможе покращити навчальний і робочий процес; хлопець здобув золото.

🥇Анастасія Куруленко, яка розробила систему для визначення рівня ризику серцево-судинних захворювань серед працездатного населення міста Києва й виборола золоту медаль.

🥇Андрій Маврін, який запропонував новий метод переробляння шин, що допоможе подолати проблему забруднення довкілля; хлопець здобув золоту медаль.

🥇Михайло Муцький, який удосконалив технологію отримання пористого алюмінію за допомогою кристалів натрію хлориду та вакууму й виборов золоту медаль.

🥇Роман Родинський, який досліджував різні техніки перетискання ниркових судин під час операції та підготував підґрунтя для розробляння методу, що допоможе зберегти функції нирок; із цим проєктом він виборов золото.

🥇Нікіта Наумов, який працював над системою доставляння квадрокоптером необхідних речей у місця, куди не може потрапити звичайний транспорт, і привіз додому золоту медаль.

🥈Єлизавета Оринчук, яка брала участь у виставці з проєктом «Дослідження характеристик веселки (теорія та комп’ютерна модель)» і привезла додому срібло.

🥈Тарас Орищак, який виборов срібну медаль; хлопець розробив автоматизовану систему контрольованого доступу вакцинованих осіб на основі сертифікатів про щеплення.

Крім того, Мала академія наук України здобула 2 командні нагороди від організаторів конкурсу «Romanian Inventors Forum». 

Обкладинка: Анастасія Василенко