Чи на часі зараз наука? Чи актуально проводити дослідження, винаходити застосунки, майструвати смартгаджети нового покоління і запускати екостартапи? 

 Якщо коротко, то так! А якщо розлого, то читай добірку аргументів від учнів Малої академії наук. Наші герої точно знають, про що мовлять, адже цьогоріч завдяки своїм науковим проєктам здобули перемоги на міжнародних і національних змаганнях. Гайда читати!

Ігор Клименко

Розробив проєкт дрона-міношукача і отримав премію Global Student Prize як студент, що здійснює найбільший реальний вплив на навчання, життя своїх однолітків і на суспільство загалом

Стаття-добірка думок МАНівців до Дня науки. Ігор Клименко

«Для мене наука — це мистецтво. Це невіддільна частина мого життя. Ще до повномасштабної війни мені було цікаво працювати в цій сфері, але після 24 лютого наука стала моїм життям, вона стала моєю мотивацією.

Я працював над проєктом з 2020 року, а над ідеєю ще з 2014-го, але після повномасштабного вторгнення росії в Україну я зрозумів, що розробка дрона для пошуку мін стає більш і більш актуальною для нашої країни, наших людей. Саме тому моєю основною ціллю є розробити квадрокоптер-міношукач і надати його нашій армії та пізніше країнам по всьому світу.

На мою думку, займатися наукою потрібно завжди, оскільки саме наука може стати чим завгодно для людини та відкрити шалені можливості тим, хто вірить у свої ідеї і працює для їх втілення в життя.

Наука корисна для людей будь-якого віку, оскільки вона не має рамок та обмежень. Можна займатися наукою з дитинства, а можна зацікавитись у середньому віці, але у всіх буде можливість створити щось нове або розвинути власні проєкти.

Я дуже радий, що в Україні є багато науковців, які готові працювати та втілювати свої ідеї в життя. Раніше ці люди мали власні наукові роботи, а зараз вони готові працювати для нашої армії заради боротьби за Батьківщину. Це і є ще однією важливою частиною науки — можливість допомогти людям!».

Павло Вернидуб

Із бізнес-планом консалтингової компанії «Fresh Trash» переміг на міжнародному конкурсі екопроєктів «Genius Olympiad» у 2022 році

Стаття-добірка думок МАНівців до Дня науки. Павло Вернидуб

«На мою думку, наука — це підґрунтя розвитку і цілої держави, і кожної людини. Той факт, що наша країна не зупинила, натомість навіть пришвидшила свій науковий розвиток, є для мене неймовірною гордістю. Зараз Україна показує всьому світу приклад розвитку держави та кризового менеджменту, зокрема й у науковій сфері. 

Для мене наука — це інструмент для покращення цього світу. Повномасштабна війна вказала мені на напрямки, у яких треба розвиватися. Разом зі співвітчизниками я навчився управлінню в кризових ситуаціях, пошуку та використанню інформації в, здавалося б, нереальних умовах. Також наука для мене є ще й пізнанням і відтворенням. Саме тому я зараховую до царини науки такі галузі, як мистецтво та військова справа, що також вдало використовують передові технології.

Зараз наука, безумовно, на часі. На мою думку, без самовдосконалення та розвитку як людина, так і держава стають аутсайдерами серед більш успішних і освічених. Важливість науки у складні часи засвідчує й те, що просто зараз наші винахідники створюють нові способи зв’язку, розвідки та машинобудування, які покращать обороноздатність України. До повномасштабного вторгнення я й уявити собі не міг щось подібне, але тяжкі часи змушують швидко адаптуватися до нових викликів».

Детальніше про науковий шлях Павла читай у нашому інтерв’ю за посиланням.

Ілона Тилевна

Із програмним забезпеченням, що допоможе забудовникам проєктувати житлові райони, перемогла на Міжнародному інноваційному шоу «INOVA» у 2022 році

Стаття-добірка думок МАНівців до Дня науки. Ілона Тилевна

«Для мене наука — це можливість. Можливість здобувати знання, нових друзів, нові захоплення… Це можливість створити все що захочеш — навіть втілити якісь крейзі ідеї у своїх розробках. Наука — це те, що мене справді надихає!

Вважаю, що зараз займатися наукою необхідно, бо це на часі. Людство потребує величезної кількості рішень, пов’язаних із багатьма актуальними проблемами. Їх усі може вирішити наука. Для цього потрібно залучати якомога більше спеціалістів, навчати якомога більше молоді, аби вони проводили дослідження. Я вважаю так: що більше науковців будуть долучатися до цих рішень, то більше шансів у людства покращити становище нашої планети та вберегти себе. Тому наука — це те, чим однозначно потрібно займатися, бо це наше майбутнє».

Ще більше цікавого про дослідницький шлях Ілони читай у нашому інтерв’ю за посиланням.

Олег Іванків

Із зарядною смартстанцією нового покоління переміг на Міжнародному інноваційному шоу «INOVA» у 2022 році

Стаття-добірка думок МАНівців до Дня науки. Олег Іванків

«Наука дає мені підтвердження того, що я людина. Ми живемо лише раз, тож це життя варто провести гідно і насичено, постійно розвиватися та приносити щось корисне у цей світ і своє суспільство. Саме тому я багато працюю та маю намір створити чимало важливого. Як на мене, для цього варто пробувати себе в різних царинах науки, поєднувати її з чимось іще, адже найцікавіше виходить якраз на перетині сфер. Приміром, зараз я працюю на стику науки та бізнесу, займаюся технічними й інженерними винаходами, розвиваю навички програмування й роботи зі штучним інтелектом. Мені постійно хочеться пробувати нове, комбінувати різні теми й винаходити завдяки цьому щось справді захопливе.

З початком повномасштабної війни я вирішив будь-що продовжувати розвивати свої проєкти. На жаль, стало складніше діставати потрібні компоненти, але і це мене не зупиняє. Я вважаю, що постійна робота над собою та своїми проєктами зараз дасть мені більше можливостей у мирному майбутньому. Тоді я зможу вкладати більше знань, навичок і ресурсів у відбудову та розвиток України». 

Розлогіше про винахідницький шлях Олега читай у нашому інтерв’ю за посиланням.

Єлізавета Герасимчук

Із розробкою екологічного холодильника перемогла на Конкурсі-захисті науково-дослідницьких проєктів МАН у 2022 році

Стаття-добірка думок МАНівців до Дня науки. Єлизавета Герасимчук

«Є гарний вислів: “Наука — це бездонний колодязь, із якого ми черпаємо знання, корисний і безкорисний досвід, масу відкриттів, мудрість і навіть глупість”. Для мене наукова діяльність особлива, оскільки це постійний розвиток, нові ідеї, відсутність обмежень, свобода думок.

Від початку повномасштабного вторгнення наука стала ще більш на часі, адже виникла більша потреба в розробках для військових. Водночас екологія як була актуальною, так і залишається, оскільки проблеми з довкіллям нікуди не зникають. 

Загалом я вважаю, що жодні події — чи то війна, чи пандемія — не мають заважати нам розвиватися, адже потреба в науці завжди є. Зараз як ніколи важливі технологічні вдосконалення для нашої армії, і якщо ти науковець чи науковиця, твої дослідження та розробки нових приладів для потреб військових є найкращою допомогою їм. Якщо всі й надалі будуть працювати на своїх фронтах, зокрема й науковому, перемога настане швидше. Слава Україні!»

Детальніше про ековинахідницький шлях Єлизавети читай у нашому інтерв’ю за посиланням.

Анастасія Матюхіна

Із фотопроєктом «Perishing Nature» перемогла на міжнародному конкурсі екопроєктів «Genius Olympiad» у 2022 році

Стаття-добірка думок МАНівців до Дня науки. Анастасія Матюхіна

«Наука — це розвиток нашої цивілізації, техніки та пошук нових шляхів для вирішення проблем. Для мене навчання та участь у “Genius Olympiad” зіграли важливу роль, адже у процесі роботи я відволікалася від новин в Україні та не так сильно стресувала. Також я зрозуміла, що мої зусилля в навчанні та на конкурсі не минули даремно. А ще пишаюсь, що моя нагорода на “Genius Olympiad” додала ще одну перемогу в освітню скриньку України.

Я думаю, що дуже важливо розвивати нашу науку та навчатися в такий тяжкий час. Можливо, якесь наукове відкриття або вдосконалення чогось допоможе здобути перемогу. Також коли людина чимось займається, вона занурюється в це та менше стресує через інше. Ментальне здоров’я настільки ж важливе, як і фізичне, тому треба дбати про себе і розвиватися далі».

Більше про науково-творчий шлях Анастасії читай у нашому інтерв’ю за посиланням.

Дмитро Давиденко

Із проєктом розумної теплиці переміг на міжнародному змаганні винаходів та інновацій «iCAN»

Стаття-добірка думок МАНівців до Дня науки. Дмитро Давиденко

«Для мене наука — це нові відкриття та постійний розвиток. Наука запалює мене можливістю змінити наше сьогодення та майбутнє. Під час війни я зрозумів, що саме наука є головним інструментом створення технологій для нашої перемоги та подальшої відбудови країни.

Я вважаю, що зараз дуже актуально запроваджувати проєкти, що сприяють нашій перемозі. А коли переможемо, потрібно буде відбудовувати нашу країну і робити її кращою, ніж до війни, і саме наука допоможе нам зробити Україну надсучасною державою».

Детальніше про інноваційно-винахідницький шлях Дмитра читай у нашому інтерв’ю за посиланням. 

А ще більше про успіхи українських юних науковців читай у наших попередніх матеріалах:

Як українські підлітки на міжнародній екоолімпіаді перемагали: 6 історій учасників GENIUS Olympiad

EdTech-платформа, застосунок на основі ШІ, медичний смарт-девайс: історії фіналістів Startup World Cup Ukraine 2022

Діти науки і Незалежності: 6 історій українських науковців і науковиць

Як українські підлітки перемагали на Міжнародному змаганні винаходів та інновацій у Канаді: 3 історії

Програмне забезпечення і смартстанція: з якими винаходами українські діти перемогли на Міжнародному інноваційному шоу «INOVA»

Ілюстрації: Анастасія Василенко