Понад 60 українських науковців та експертів у галузі природничих наук розроблять якісні та обґрунтовані методики для фіксації й розрахунку збитків, яких завдають російські окупанти українському довкіллю. 

Женевська конвенція передбачає захист природи під час збройних конфліктів. Тому злочинні дії росіян проти довкілля разом з іншими звірставими, які вони вчиняють в Україні, належать до воєнних злочинів. Розслідувати їх у міжнародних судах допоможуть напрацювання науковців

Команди експертів працюють за такими тематичними напрямками: атмосферне повітря; ґрунти; забруднення та засмічення земель, поводження з відходами; водні ресурси; надра; ліс та природно-заповідний фонд; біоресурси; радіація (ЧАЕС і зона відчуження). 

Першими, хто почали збирати інформацію про вплив великої війни на довкілля, стали активісти громадської організації «Екодія» . Лише за перший місяць бойових дій у відкритих джерелах вони відшукали докази понад сотні випадків, коли дії російських окупантів завдали шкоди екології. Серед отриманих свідчень найбільшу небезпеку, на думку фахівців, становлять пожежі на нафтобазах, підірвані ємності з аміаком і селітрою, пошкоджені газопроводи та знищені судна в акваторії Чорного моря. Щодо кожного з фактів експерти збирають усі дані та розраховують суми збитків. Вже дібрали більш ніж 50 проб ґрунтів і проведели інструментально-лабораторні дослідження. 

Новина про екопатруль-1

Кількість екозлочинів рф в Україні на 23.03.2022 за категоріями. Інфографіка видання «Економічна правда».

Хочете долучитися до фіксації екозлочинів російських військ? Передавайте свої свідчення до Оперативного штабу Держекоінспекції:

  • за телефоном гарячої лінії +380 (96) 756-83-66 (Telegram, WhatsApp, Viber)
  • у чатботі в телеграмі @EcoShkodaBot
  • на електронну скриньку [email protected]
  • через сайт https://shtab.gov.ua.

Обкладинка: Pexels.