20 квітня український науково-дослідний криголам «Ноосфера» прибув з Антарктики до чилійського порту Пунта-Аренас. Це перший рейс судна під синьо-жовтим прапором, який вели український капітан Павло Панасюк і колишній британський капітан криголама Саймон Воллес. Про це повідомив Національний антарктичний науковий центр на своїй сторінці у Facebook. 

Новина про першу ротацію Ноосфери-1

«Ноосфера» доправила на українську станцію «Академік Вернадський» зимівників 27-ї УАЕ, забрала команду 26-ї та допомогла замінити сезонний загін науковців і технічних працівників. Судном доставили поповнення запасів пального, їжі та будматеріалів для модернізації «Академіка Вернадського». Вантажі доправили й до польської станції «Арцтовський», а на зворотному шляху забрали її працівників, що також закінчили свою зміну. 

Вчені, які брали участь у рейсі, планували багато досліджень Південного моря, які довелося частково відкласти через початок повномасштабної війни в Україні. Тим не менше, нашим дослідникам вдалося вперше за 20 років взяти проби донних відкладів в океані. 

Директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий назвав успішний рейс «дуже великою перемогою на антарктичному фронті», адже інші країни сумнівалися, що в умовах війни українці зможуть провести хоча б ротацію працівників «Академіка Вернадського». 

Новина про першу ротацію Ноосфери-2

Зараз учасники української та польської експедицій уже повертаються додому на літаках, а «Ноосфера» лишається в Чилі та чекає наступних подорожей.

Світлини: Facebook Національного антарктичного наукового центру.