Lunar Research Service на час великої війни змінив профіль і почав друкувати на своїх 3D-принтерах складові зброї для потреб української армії. Раніше ж стартап тримав фокус на виробництві частин наносупутників.

За словами технічного директора Lunar Research Service Дмитра Хмари, їхній інженер з моделювання Тарас Мощанський доєднався до лав територіальної оборони. Поміж ротаціями Тарас встигає моделювати оновлення для старих радянських АК-74, які команда стартапу друкує на 3D-принтерах. 

Новина про Lunar Research Service-1

Компоненти наносупутників «MySat». Світлина з фейсбук-сторінки проєкту стартапу.

Крім того, Дмитро Хмара повідомив, що вони надали ЗСУ близько 17 тисяч супутникових акумуляторів для живлення ліхтарів, радіопередавачів та іншого обладнання. А модулі далекого зв’язку із сенсорами GPS, які раніше стартап застосовував у стратостатах, замінили китайські технології в українських безпілотниках, аби мінімізувати ризик перехоплення ворогом.

За три роки існування стартап встиг взяти участь у різних космопроєктах: перевіряв роботу космічних апаратів під час їхнього запуску на стратостатах у ближній космос, створив навчальні наносупутники «MySat» і розробив технології, що допоможуть місяцеходам витримувати низькі температури. А цього року була запланована місія з виведення на орбіту першого українського приватного кубсату спільно з німецькою ракетобудівною компанією.

Обкладинка: Unsplash.