Дослідники з Боннського університету з’ясували, що цихліди та скати здатні додавати та віднімати числа в межах від 1 до 5.

Професорка інституту зоології Віра Шлюссель разом із командою навчили риб виконувати прості математичні дії: додавати й віднімати одиницю. Під час навчання використовували колекції геометричних фігур з кольорами українського прапору: до кількості синіх квадратів треба було додавати, а від числа жовтих квадратів віднімати. 

Наприклад, якщо цихліді показали 2 сині квадрати, то опісля вона мала підплисти до картинки із зображенням трьох таких фігур (= додати одиницю). За успішне виконання завдання рибок винагороджували їжею.

Цікаво, що рибам-учням не пропонували приклади (3 + 1) і (3 – 1) на навчальній фазі. Ці завдання використали вже на етапі перевірки знань, і піддослідні здебільшого успішно впоралися. Вони подолали й серйозніші виклики, наприклад, виконували математичні операції з фігурами різної форми. І все це попри те, що риби не мають неокортексу, який відповідає за складні когнітивні операції у ссавців.

Раніше про здібності риб до підрахунків вже писали науковці з Університету Падуї.

Світлина: Freepik