Нині Верховна Рада проголосувала за призначення новим очільником МОН науковця, військового та багаторічного керівника МАН — Оксена Лісового.

Оксен — кандидат філософських наук, доброволець 95-ї бригади ЗСУ, син відомого дисидента і філософа Василя Лісового. Він має досвід вчителювання, менеджменту в бізнесі, а впродовж останніх 19 років розвиває напрям наукової освіти для дітей і підлітків на посаді директора в Національному центрі «МАНУ». 

Під керівництвом Оксена Лісового команда Малої академії наук зросла з 7 до 300 людей, адже він ініціював нові й нові науково-освітні проєкти. Зокрема, за його директорства у структурі МАН з’явилися перший в Україні державний Музей науки з інтерактивними експонатами, бізнес-інкубатор «Ukrainian Future» для юних стартаперів, видавництво якісного нонфікшну для дітей і підлітків «Мала академія» та онлайн-платформа з наукпоп-контентом.

«Я хочу, щоб для наших дітей були відкриті найкращі освітні можливості. Щоб вони мали доступ до лекцій найпотужніших експертів, щоб вони генерували ідеї проєктів сміливо. Щоб були в позитивному сенсі зухвалими, заповзятими та креативними. Щоб жодні стереотипи не ставали їм на заваді», — сказав в інтерв’ю на МАНмедіа майбутній міністр освіти.