Дві шкільні команди з України побували на мисі Канаверал (США) під час запуску ракети «SpaceX Dragon» з їхніми експериментами на борту. Це відбулося в рамках 17-ї місії SSEP — міжнародної програми космічних учнівських експериментів. 

Один із переможних проєктів розробили вихованці регіонального осередку МАН у Дніпропетровській області — це дослідження впливу гумінових речовин на одноклітинні гриби в умовах мікрогравітації. А другий проєкт створили юні дослідники з Криворізького ліцею № 129 для вивчення впливу мікрогравітації та перевантаження на дифузію в металах.

Новина про SSEP-1

МАНівці долучилися до конференції учасників SSEP у США. Під час поїздки вони також відвідали Космічний центр імені Кеннеді та Науковий центр Орландо.

Нагадаємо: Україна й Канада приєдналися до SSEP 2021 року, раніше у програмі могли брати участь тільки школярі США. Тож нині лише три країни пропонують своїй молоді таку наукову можливість. 

Наразі триває фінальний етап відбору шкільних експериментів для участі у 18-й місії SSEP. Українські команди долучилися до нього за підтримки благодійного фонду «Nova Ukraine». Завдяки допомозі фонду сотні українських школярів змогли запропонувати свої ідеї для експериментів на Міжнародній космічній станції, а Україна — бути частиною космічної ініціативи SSEP і надалі. 

Новина про SSEP-3

Новина про SSEP-2

Докладніше про SSEP — на сайті Малої академії наук. Також запрошуємо дізнатися історії минулорічних переможців програми в нашій серії інтерв’ю з ними.

Колажі: Олена Ковальчук