Сьогодні найбільша українська делегація учасників GENIUS Olympiad повернулася до Києва із США. 47 учнів Малої академії наук представили Україну в Рочестерському технологічному інституті, у штаті Нью-Йорк.

Загалом українська делегація привезла 35 нагород. Серед переможців — 14 учасників із почесною відзнакою, 9 учасників із бронзовими медалями, 7 — зі срібними та 5 — із золотими. 

 Новина про переможців «Олімпіади геніїв»-5

GENIUS Olympiad — це міжнародний конкурс екологічних проєктів, який щороку відбувається в США і збирає понад 1 500 учасників з 60 країн. У 2021 році Мала академія наук України першою у світі отримала ліцензію на проведення національного етапу цього заходу в Україні. Цього року в національному відборі взяли участь 700 проєктів з усієї України.

Учасників «Олімпіади геніїв» урочисто зустріли та привітали з перемогами на пресконференції у Музеї науки. Подію організували Міністерство освіти і науки та Мала академія наук. 

На пресконференції підлітки розповіли журналістам про свої екоідеї. Також із привітаннями для дітей виступили міністр освіти і науки Оксен Лісовий, заступник міністра освіти і науки з питань євроінтеграції і директор GENIUS Olympiad Ukraine Євген Кудрявець та президент Малої академії наук Станіслав Довгий.

 Новина про переможців «Олімпіади геніїв»-4

«Ваша участь в “Олімпіаді геніїв”  — це також про внесок у перемогу нашої країни. Адже ви не лише презентували свої проєкти, а й представляли Україну на міжнародній арені. Ви показали світові нас як державу з потужним інтелектуальним потенціалом. Незважаючи на виклики війни та сильний психологічний тиск, ви продовжили займатися своєю справою. Переконаний, що ви також зможете вибудувати країну, у якій буде хотітися жити», — сказав учасникам змагання Оксен Лісовий.

«Саме вам завтра відбудовувати нашу державу, саме вам створювати нову Україну та екологічну безпеку на планеті», — додав Станіслав Довгий.

«47 представників України — це гордість і привід пишатись. Зараз, коли це так важливо, вони ще й амбасадори України у світі. Для кожного учня та кожної учениці участь у такому заході — це підтримка їхньої ініціативи, впевненість, що їхня ідея потрібна, неймовірні емоції, а отже, і мотивація розвиватися далі. А для України це десятки проєктів на міжнародному майданчику, які отримали поштовх до реалізації та можуть дати глобальні рішення екологічних проблем у майбутньому», — прокоментував подію Євген Кудрявець.

 Новина про переможців «Олімпіади геніїв»-2

«Щороку учні Малої академії наук беруть участь більш ніж у 20 міжнародних конкурсах, але GENIUS Olympiad є одним із флагманських змагань — наймасштабнішим і присвяченим такій важливій темі, як екологія. Афіліацію до участі в цьому конкурсі Мала академія має з 2017 року, але найбільший розквіт стався після підписання ліцензійної угоди в 2021 році», — розповіла на пресконференції Яна Чейшвілі, завідувачка відділу міжнародних зв’язків Малої академії наук.

Цьогоріч Україну вперше представляли на міжнародному фіналі олімпіади в категорії «Робототехніка». Ось що розповіли автори проєкту з робототехніки «Save the Planet» Єгор Щасний і Олег Запара, які здобули золото на олімпіаді: «Саджати дерева за допомогою роботів — реально. І це актуально для України, адже в нас через воєнні дії потерпає флора».

«Зараз в Україні російська агресія знищує все. Треба пам’ятати, що гинуть не тільки люди, а й мільйони тварин. І дуже важливо про це говорити», — додала Євгенія Вінницька, золота призерка олімпіади в категорії «Креативне письмо», яка створила оповідання про захист тварин.

Про репрезентацію команди на змаганні розповіла ще одна золота медалістка олімпіади, Маргарита Перепелиця: «Ми справді відчули себе амбасадорами України. Впевнена, нас запам’ятали на олімпіаді, бо ми були дуже великою командою — не лише чисельно, а й морально».

 Новина про переможців «Олімпіади геніїв»-3

Пресконференцію транслювали у прямому ефірі на офіційній сторінці Міністерства освіти і науки у фейсбуці, аби батьки, наукові керівники та всі охочі могли долучитися й дізнатися імена переможців. 

Золото на GENIUS Olympiad вибороли Євгенія Вінницька, Олег Запара, Маргарита Перепелиця, Назар Солопіхін і Єгор Щасний. 

Срібло здобули Поліна Даценко, Софія Козинець, Катерина Плющай, Іванна Радиця, Валерій Радченко, Поліна Самойленко та Давид Степаненко. 

З бронзою повернулися Анастасія Андрущенко, Катерина Арнаут, Єлизавета Бредіхіна, Каріна Галах, Ганна Кіцела, Анна Коваленко, Альона Назаренко, Дарія Назаренко й Іван Самусь.

Почесними нагородами журі конкурсу відзначило Вікторію Заліську, Вікторію Кравченко, Надію Лисенко, Алісу Ломакіну, Андрія Мавріна, Богдана Мінка, Михайла Муцького, Дар’ю Панайотову, Марію Сірську, Карину Солощенко, Діану Хмелюк, Марію Чепіль, Павла Шехета та Марка Юрченка. 

Ілюстрації: Анастасія Василенко