Сергій Притула анонсував важливу для всіх поціновувачів мистецтва подію: незабаром його фонд організує продаж картини «Квіти виросли коло четвертого блока» української художниці Марії Примаченко. Отримані кошти планують витратити на потреби української армії.

Оригінал картини, створеної 1990 року, до волонтерського штабу фонду Сергія Притули передало подружжя Ігоря Понамарчука та Дар’ї Добріян. Раніше твір мистецтва перебував у їхній родинній колекції в музеї «Духовні скарби України». 

Дар’я Добріян як генеральна директорка музею підкреслила: «Марія Примаченко — це, мабуть, з українського мистецтва те, що найбільше асоціюється з Україною у світі». А Сергій Притула наголосив, що вбачає символізм у тому, яка саме робота мисткині стане лотом майбутнього аукціону. Назва картини відсилає до четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС, неподалік від якого, у Рудому лісі намагалися облаштувати укріплення наші вороги — російські військові, що так і не розібралися, як працює радіація.

У своєму зверненні до аудиторії Сергій Притула також нагадав, що російські військові розбомбили музей Марії Примаченко. Відтак він вважає справедливим рішення скерувати кошти з продажу її твору на підтримку ЗСУ, які дають відсіч окупантам. «Мистецтво теж за Україну. Мистецтво теж каже “Слава ЗСУ!”», — підсумував Сергій.

Захід з продажу картини проведе відомий аукціонний дім України. Про дату та всі деталі події Сергій Притула обіцяв повідомити у своїх соцмережах.

Світлина: «НЮ АРТ»