5 травня більше тисячі дітей у Києві, Львові, Хмельницькому та Полтаві й у британському місті Ліверпуль одночасно запустили в небо символічних повітряних зміїв, на яких намалювали й написали свої мрії та бажання. Так завершився проєкт «Land & Sky, Home & Dreams» від Малої академії наук і організаторів «Євробачення-2023», «Culture Liverpool» та британської компанії «Go Fly Your Kite».  

Новина про підсумки «Land & Sky, Home & Dreams»-1

У Києві в запуску повітряних зміїв узяли участь 125 дітей. Серед них і школярі, які через повномасштабну війну вимушено покинули рідні місця. До свята долучився семикласник Тимур Ольховий із Сєвєродонецька, який довгі місяці ховався в підвалі разом з батьками, а тепер живе у столиці з татом, доки мама працює саперкою в Чернігівській області та розміновує наші території. Він мріє знову побачити маму та повернутися додому. Ще однією учасницею стала дев’ятикласниця Анна Макаренко з Харкова, чия школа у рідному місті зруйнована. Вона мріє знову побачити однокласників. Також до заходу долучилася 14-річна Маша Жаркова з Маріуполя, яка виїхала з рідного міста з бабусею та маленькою сестричкою останнім евакуаційним потягом. Її найбільша мрія — звільнення Маріуполя та його відбудова.

Новина про підсумки «Land & Sky, Home & Dreams»-2

Музичними хедлайнерами та ведучими київського івенту стали учасники гурту «ТНМК» — Фагот і Фоззі. Вони не лише підбадьорили дітей перед запуском їхніх мрій у небо, а й заспівали їхні улюблені пісні. 

Крім цього, київські учасники проєкту взяли участь у танцювальному флешмобі перед запуском зміїв. У цьому їм допомогла українська хореографиня та переможниця проєкту «Танці з зірками — 2018» Ілона Гвоздьова. Вона розробила танцювальний авторський перфоманс під пісню «Шум» учасників «Євробачення-2021» від України «Go-A». 

Підтримати дітей у Києві також завітав заступник міністра освіти і науки України з питань євроінтеграції Євген Кудрявець.

А от розписати повітряних зміїв символічними малюнками школярам допомогла артамбасадорка проєкту — українська художниця з Харкова Марія Суслова. Вона створила три дизайни-символи для дітей: голуб як знак миру, підсніжник як символ надії та дівчинка, що тримає рідний дім у руках та уособлює кожного українця й українку.

Новина про підсумки «Land & Sky, Home & Dreams»-4

Перед запуском зміїв у небо в рамках проєкту «Land & Sky, Home & Dreams» протягом двох тижнів відбувався міжнародний онлайн-флешмоб, який об’єднав близько тисячі українських дітей у соцмережах. Школярі публікували відео у сторіз, у яких розповідали про свої мрії. Відео учасників флешмобу стануть частиною документальної стрічки про цьогорічний «EuroFest» у рамках «Євробачення-2023», яку Мала академія наук України готує спільно з «Culture Liverpool» та організаторами конкурсу. 

Ілюстрації: Денис Курочкін