2 липня у межах реалізації освітньо-мотиваційного проєкту «Еліта UFuture. Знати. Діяти. Бути кращим» 20 підлітків із Запоріжжя відвідали інтерактивні простори Малої академії наук України — Музей науки та Музей математики «Кубоїд».
У Музеї науки школярі мали можливість ознайомитися з науковими здобутками людства, покататися на велосипеді з квадратними колесами, побачити двометрову голограму та багатокілограмовий кристал, дізнатися, як улаштований організм людини, та потримати в руках модель головного мозку й інших органів. А в Музеї математики діти могли дослідити, як математичні закони працюють у природі, техніці та повсякденному житті, дізнатися більше про геометрію, алгоритми, теорію ймовірностей та інші математичні явища.
Крім того, підлітки поспілкувалися з президентом Малої академії наук Станіславом Довгим. Він розповів про можливості МАН та історію створення музеїв.
«Нині для нас дуже цінно зустрічати у наших просторах дітей із прифронтових регіонів. Ми прагнемо, щоб навіть у найскладніші часи підлітки не втрачали інтересу до науки, мали доступ до знань і відчували, що наука — це простір для можливостей, розвитку й майбутнього», — сказав пан Станіслав.
Враженнями поділилися й самі учасники. Випускниця Запорізького академічного ліцею № 23 Анастасія Міщенко зазначила: «Щиро радію, що про запоріжців знають, пам’ятають їх і чекають у столиці. Тішуся, що тут сприяють розвитку молоді, дають нам можливість пізнавати світ без кордонів попри обставини та навіть всупереч їм. “Кубоїд” — це просто підпал! До відвідин музею я з математикою була тільки на Ви, проте в процесі екскурсії настільки захопилась інтерактивами, що майже забула про навчання. З цієї поїздки взяла з собою лише гору позитиву і купу мотивації до навчання й розвитку. Вдячна МАН і Запорізькій обласній адміністрації».
«Це була неймовірна можливість для мене, підлітка із Запоріжжя, охопити за один день стільки нового. Новий і 5-й такий у світі Музей математики “Кубоїд” мене вразив. Головоломки, інтерактивні експонати з елементами гри — це фантастика. Думаю, якби такі музеї були в кожному місті, то зацікавленість математикою зросла б. Інноваційність, яку ми там побачили, не те що вражає, а просто шокує. Ловиш себе на думці, що ти не в Києві, а в Нью-Йорку», — поділився враженнями Нікіта Клименко, випускник Запорізької гімназії № 6.
Учениця Запорізького ліцею № 71 та учасниця формаційного проєкту «Ліга Лідерів» Софія Кісаріна сказала: «Маю відзначити ці незабутні враження від Музею науки та “Кубоїда”! Поки ми досліджували експонати та інтерактивні локації, я наче повернулась у дитинство. Коли навколо так багато всього цікавого й незрозумілого, все хочеться дослідити та спробувати, тому три години в музеї пролетіли ніби декілька хвилин. Хочу подякувати всім, хто причетний до ініціативи та організації цього проєкту, оскільки ми, підлітки, під час воєнного стану нечасто маємо можливість дивитися впевнено в майбутнє та спокійно подорожувати країною. Безмежно приємно відчувати цю підтримку й віру в нас».