У сюжеті каналу «Ми — Україна» розповіли: Міністерство освіти і науки України заклало в держбюджет-2024 на 2 мільярди 200 тисяч гривень більше витрат на науку, ніж було цьогоріч. Тож держава планує активніше підтримувати проєкти молодих науковців, які зміцнюють обороноздатність країни та її енергосистему, допомагають відновити екологію, реабілітувати військових чи розміновувати території. 

Серед помічних для держави розробок журналісти розповіли про проєкт Андрія Крисюка з відділення безпеки й оборони Київської Малої академії наук. Хлопець створив дрон із картою пам’яті, яка працює за принципом чорної скриньки в літаках. Завдяки його винаходу можна ефективніше використовувати дрони для розвідки, не втрачаючи їх через радіоелектронну боротьбу ворога.

«Для того щоб країна була сильною і розвивалася конкурентоздатна економіка, потрібні фахівці: інженери, конструктори, авіабудівники, ракетобудівники, фахівці у сфері високих технологій і робототехніки. Саме до цих напрямів учні Малої академії наук найчастіше стали подавати свої розробки з початком повномасштабної війни. Завдяки підтримці держави юні науковці вже сьогодні зможуть зробити перші кроки, які завтра допоможуть нашій державі», — розповів журналістам президент Малої академії наук Станіслав Довгий.