21 листопада дві команди українських учнів відправлять мінілабораторії для дослідження мікрогравітації на міжнародну космічну станцію (МКС) на борту ракети SpaceX Dragon. Запуск проведуть з майданчика 39A космічного центру Кеннеді НАСА, що у Флориді, звідки вирушали всі місії «Аполлона» на Місяць.

Подія відбудеться в рамках міжнародної програми SSEP (Student Spaceflight Experiments Program — програми космічних учнівських експериментів), що дає можливість юним науковцям презентувати власні дослідження й випробувати їх у реальних умовах мікрогравітації, у космосі. На фінальному етапі програми астронавти МКС отримують мінілабораторії учасників, проводять експерименти за їхніми інструкціями й відправляють назад на Землю для порівняння результатів.

Відбір пройшли проєкти вихованців Рішельєвського наукового ліцею Одеси та Харківської гімназії №47. Команда одеситів досліджувала вирощування кристалів калій(ІІІ) гексаціаноферату, а харків’ян — затвердіння стоматологічних матеріалів. Учні з Харкова повідомляють, що підготували проєкт за всіма вимогами програми навіть попри пряме влучання російського снаряда в гімназію. 

Україна доєдналася до SSEP у 2021 році, коли Євген Кудрявець — заступник директора з управління стратегічними проєктами та міжнародних відносин МАН — підписав у Вашингтоні угоду про участь нашої країни у програмі. Завдяки цьому Україна стала третьою після США та Канади державою, що відправляє шкільні експерименти в космос. 

Торік НЦ «МАНУ» організував пілотний відбір на SSEP для учнів з усієї України. Участь у конкурсі взяли 962 учні 7–11 класів, які проводили експерименти та дослідження під керівництвом 34 вчителів-фасилітаторів. Як наслідок, до розгляду членів журі подали 238 проєктів, з яких обрали 2 переможців.