Український живописець Іван Марчук у відповідь на листа з передової подарував загону ЗСУ картину «Моя Земля — моя твердиня». Автор не уточнив, який саме військовий підрозділ отримав його роботу.

У листі поціновувач творчості Марчука з української армії звернувся саме по картину «Моя Земля — моя твердиня», бо вважає її сильною та мотиваційною, а намальовані постаті — гіпнотичними. Наш захисник вірить, що побратими, як і він сам, будуть раді споглядати зображені очі «перед, після завдань, нарядів і т.д.». 

Іванові Марчуку щойно напередодні, 12 травня виповнилося 86 років, однак замість отримувати подарунки митець вирішив сам зробити дар українським захисникам. Про це він так написав у дописі в соцмережах: «Ось тепер цей мій “загін”... допомагає нашим воїнам боронити рідну землю. Переможемо неодмінно!»

Робота «Моя Земля — моя твердиня» належить до ранніх полотен Марчука, однак її зараховують до його найвидатніших картин. Загалом доробок митця складається майже з 5000 художніх творів, а ще він розробив власну авторську техніку — пльонтанізм. Минулоріч Президент України підписав указ про створення музейно-культурного центру сучасного мистецтва Івана Марчука, куди художник планує передати і ті твори, які забрав з рідного села на Тернопільщині.

Обкладинка: Facebook Івана Марчука