Британський музей виставив колекцію українських старожитностей, які митники Великої Британії вилучили з поштової посилки. Зловмисники намагалися нелегально надіслати з України предмети культурної спадщини, та після завершення російсько-української війни ці речі передадуть до Національного музею історії України в Києві.

Серед експонатів є хрестики, датовані ХІ–ХІV століттями, інші пов’язані з християнством підвіски, а також персні періоду раннього середньовіччя. Їхнє походження музейники визначили спільно з правоохоронцями й археологами. Експерти припускають, що деякі з предметів знайшли в розкопаних могилах на території України.

«За останні роки ряд предметів, здобутих незаконними металошукачами в Україні, продали приватним колекціонерам у росії, Німеччині та Великій Британії. Ми стикаємося з масштабним транснаціональним розграбовуванням української спадщини, яке потрібно зупинити спільними зусиллями. Сьогодні ці запобіжні заходи посилюються завдяки внеску британської влади та Британського музею», — прокоментував події Федір Андрущак, археолог і генеральний директор Національного музею історії України в Києві.

Це не перша акція Британського музею в підтримку української культури. Як підкреслив його директор Гартвіґ Фішер, в іншому залі музею зараз також експонують артефакти з України в рамках проєкту «Ukraine: Culture in crisis» («Україна: культура під час кризи»).

Новина про британськи музей-2

Світлина: пресреліз Британського музею

Ця експозиція репрезентує українську культуру від давнини до сьогодення. Зокрема, тут представлена писанка 70–80-х років ХХ століття із зображенням голуба миру та фігурка Афродіти з Еросом, знайдена на Миколаївщині та датована І–ІІ століттями нашої ери.

Обкладинка: пресреліз Британського музею